Technology

Mundial w piłce nożnej - najważniejszy turniej

17.11.2022, 10:43 0 komentarzy
Mundial w piłce nożnej - najważniejszy turniej

Dużymi krokami zbliżają się potyczki piłkarskie w Katarze, a większość płci męskiej z zaciekawieniem odlicza kolejne dni. W sieci globalnej występuje mnóstwo zdań w kwestii tego, która kadra wygra piłkarskie rozgrywki, a która ma na to nieznaczne możliwości. Docinek w kwestii różnorodnych kopaczy także nie braknie. Czy niezwykłe historyczne wydarzenie zagwarantuje kibicom wyraziste emocje?

Znakomitość mundialu w Katarze

Nie zważając na fakt olbrzymiej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do tego momentu się odbyły, te rozgrywki będą wielce zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, mecze między drużynami wydarzać się będą na terytorium Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w kraju wyznania islamskiego. Pora roku również jest nietypowa, bo sportowe widowisko wydarzy się w trakcie jesieni. Jest to zarazem ostatni mundial, gdy aktywny udział będą brać tylko 32 drużyny, albowiem na następnym tego typu turnieju, liczba składów piłkarskich zmaksymalizowana zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Kąśliwe opinie piłkarskiego społeczeństwa

Nadchodzące piłkarskie zawody są jeszcze bardziej dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Pojawiają się przekonania, że wybór kraju, w którym rozgrywki mają mieć miejsce, miał tło korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w piłkarskim towarzystwie da się zauważyć bardzo duże poruszenie. Dookoła mistrzostw bez końca włóczyło się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w okresie budowy boisk i reszty infrastruktury, zmarła bardzo duża liczba ludzi, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie powstrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego epokowego turnieju dla gospodarza, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja podniesie trofeum?

Pomimo sporej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza wydarzenia, i tak miliony osób angażują się w cały proces, stawiając na różne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Głównymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz